Unwashed Dead Sea salt, 25 kg bag

Unwashed Dead Sea salt, natural crystals, obtained from the Dead Sea in the natural process of evaporation of sea water, packed in bags directly on the shore of the Dead Sea (not repackaged in Europe). Content of Sodium Chloride approx. 98%, salt rich in Iron, Manganese and Calcium.
SALT contains small amounts of magnesium and potassium - if you are looking for magnesium and potassium salt from the Dead Sea - take a look at our CARNALITE (HIGHLY MINERALIZED) Dead Sea SALT available here:
Unwashed Dead Sea salt is dedicated to salt caves, it is also allowed for foot soaking and bathing.

Prezentowana sól jest drugim gatunkiem soli pozyskiwanej z Morza Martwego w procesie odparowania wody morskiej. Sól uboższa jest w magnez i potas od soli karnalitowej, jednakże jest szeroko stosowana w kąpielach odprężających, a także w grotach solnych. W naszej ofercie sól tę nazywamy naturalną solą nieoczyszczoną, ponieważ pozyskując ją na 3 etapie ewaporacji (odparowania wody z Morza Martwego) nie poddajemy jej ŻADNEJ obróbce, nawet oczyszczaniu. W związku z tym w tej soli mogą znaleźć się niekiedy drobne zanieczyszczenia (piasek), za to sól jest absolutnie naturalna, dokładnie taka, jaką stworzyła natura.

Naturalna nieoczyszczona sól z Morza Martwego różni się od prezentowanej wyżej soli karnalitowej składem chemicznym. Tak jak w soli KARNALITOWEJ dominującymi składnikami są magnez, potas, wapń i sód, tak w naturalnej soli nieoczyszczonej dominującym elementem jest NaCl. Nieoczyszczona sól z Morza Martwego jest jednak bogatsza od soli karnalitowej w żelazo i mangan. Manganu, w porównaniu do soli karnalitowej, jest w soli nieoczyszczonej ponad 10 razy więcej, zaś żelaza około 5 razy więcej.

Mangan znany jest dzięki swoim odkażającym właściwościom. Wykorzystuje się go do przemywania ropiejących ran, do kąpieli stóp z grzybicą powierzchniową oraz zaleczania różnego rodzaju owrzodzeń. W aptekach dostępny jest w postaci nadmanganianu potasu.

 

Żelazo natomiast stosowane jest w kosmetyce w preparatach regenerujących skórę.

 

Każda z zaprezentowanych wyżej soli ma swoje indywidualne, unikalne działanie. Tak jak do kąpieli typowo leczniczych i do walki z problemami skórnymi należy zalecić sól karnalitową z serii THERAPY, tak dla osób nie cierpiących na poważne schorzenia skórne można z powodzeniem polecić serię RELAX skomponowaną na bazie naturalnej soli nieoczyszczonej. Seria RELAX doskonale  sprawdza się w kąpielach, które traktujemy jako kąpiele odprężająco-relaksujące, szczególnie jeśli do kąpieli dodamy kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.  Bardzo korzystna cena soli z serii RELAX  sprawia, że sól tę można stosować bez ograniczeń w codziennych kąpielach bez obaw o nadwyrężenie domowego budżetu. Sole z Morza Martwego serii RELAX można nabywać na wagę od 1 kg oraz w ilościach hurtowych.              

 

Specific References