Nieoczyszczona sól z Morza Martwego, worek 25 kg

Nieoczyszczona sól z Morza Martwego otrzymywana jest w naturalnym procesie odparowania wody morskiej (krystalizacja soli na słońcu). Sól pakowana jest w worki 25 kg bezpośrednio na brzegu Morza Martwego, przed dostarczeniem końcowemu klientowi nie jest już po drodze przepakowywana.
Skład soli -  ok. 98% chlorek sodu (NaCl), ponadto sól zawiera żelazo (Fe), mangan (Mn) oraz wapń(Ca).
Nieoczyszczona sól z Morza Martwego zawiera niewiele magnezu i potasu - jeśli zależy Ci na dużej zawartości tych pierwiastków - zainteresuj się wysoko zmineralizowaną solą z Morza Martwego, zwaną też solą karnalitową. Sól karnalitowa dostępna jest tu:

Nieoczyszczona sól z Morza Martwego jest doskonała do grot solnych, oczywiście nadaje się także do kąpieli solankowych stóp i kąpieli solankowych całego ciała. 

Prezentowana sól jest drugim gatunkiem soli pozyskiwanej z Morza Martwego w procesie odparowania wody morskiej. Sól uboższa jest w magnez i potas od soli karnalitowej, jednakże jest szeroko stosowana w kąpielach odprężających, a także w grotach solnych. W naszej ofercie sól tę nazywamy naturalną solą nieoczyszczoną, ponieważ pozyskując ją na 3 etapie ewaporacji (odparowania wody z Morza Martwego) nie poddajemy jej ŻADNEJ obróbce, nawet oczyszczaniu. W związku z tym w tej soli mogą znaleźć się niekiedy drobne zanieczyszczenia (piasek), za to sól jest absolutnie naturalna, dokładnie taka, jaką stworzyła natura.

Naturalna nieoczyszczona sól z Morza Martwego różni się od prezentowanej wyżej soli karnalitowej składem chemicznym. Tak jak w soli KARNALITOWEJ dominującymi składnikami są magnez, potas, wapń i sód, tak w naturalnej soli nieoczyszczonej dominującym elementem jest NaCl. Nieoczyszczona sól z Morza Martwego jest jednak bogatsza od soli karnalitowej w żelazo i mangan. Manganu, w porównaniu do soli karnalitowej, jest w soli nieoczyszczonej ponad 10 razy więcej, zaś żelaza około 5 razy więcej.

Mangan znany jest dzięki swoim odkażającym właściwościom. Wykorzystuje się go do przemywania ropiejących ran, do kąpieli stóp z grzybicą powierzchniową oraz zaleczania różnego rodzaju owrzodzeń. W aptekach dostępny jest w postaci nadmanganianu potasu.

 

Żelazo natomiast stosowane jest w kosmetyce w preparatach regenerujących skórę.

 

Każda z zaprezentowanych wyżej soli ma swoje indywidualne, unikalne działanie. Tak jak do kąpieli typowo leczniczych i do walki z problemami skórnymi należy zalecić sól karnalitową z serii THERAPY, tak dla osób nie cierpiących na poważne schorzenia skórne można z powodzeniem polecić serię RELAX skomponowaną na bazie naturalnej soli nieoczyszczonej. Seria RELAX doskonale  sprawdza się w kąpielach, które traktujemy jako kąpiele odprężająco-relaksujące, szczególnie jeśli do kąpieli dodamy kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.  Bardzo korzystna cena soli z serii RELAX  sprawia, że sól tę można stosować bez ograniczeń w codziennych kąpielach bez obaw o nadwyrężenie domowego budżetu. Sole z Morza Martwego serii RELAX można nabywać na wagę od 1 kg oraz w ilościach hurtowych.              

 

Specyficzne kody